Koloběžka nebo kolo

Určitě se při pohledu na dětskou koloběžku nostalgicky rozpomenete na své mládí, kdy jste brázdili ulice za veselého pokřikování. Nenechte si tyto vzpomínky pouze pro sebe a zkuste se opětovně vrátit do dětských let. Moderní doba stále častěji nahlíží do minulosti a vytahuje jeden triumf za druhým.

Dětská koloběžka se nyní může stát tou pravou dospěláckou a vy se můžete opětovně navrátit do minulosti, nebo si vynahradit, co jste jako malý zameškali. Na trhu se objevuje dokonce i elektrická koloběžka, nebo koloběžka motorová. Záleží pouze na vašich individuálních požadavcích a přání. Pojďme se společně podívat na výhody koloběžky oproti třeba jízdnímu kolu.

Koloběžka a její výhody

Koloběžka má pro své majitele spoustu nepostradatelných výhod. Nejenže si protáhnete své tělo, ale nevyžaduje téměř žádnou údržbu. Na zimu ji schováte do sklepa či na půdu a na začátku sezóny ji jen oprášíte a můžete vyrazit. Jednou do roka si seřídíte brzdy a tím to celé končí. Koloběžka je většinou skládací a nezabírá příliš místa, tedy pokud nejde zrovna o motorovou koloběžku. Na trhu se objevuje i elektrická koloběžka, která svému uživateli usnadňuje pohyb například do kopce či s nákupem na zádech. Jde o ideální prostředek pro starší lidi v rámci efektivní rehabilitace.

Koloběžka vs kolo

Koloběžka má mnohem jednodušší mechanismus. Nespadne vám řetěz, ani se nerozbije přehazovačka. Nemusíte tedy vynakládat tolik úsilí na její údržbu. Dokonce se jezdí lépe i do kopce, tedy pokud vám neříká pane motorová koloběžka. Navíc je bezpečnější, jelikož pád s koloběžky je méně drastický, než z jízdního kola. To neznamená, že byste měli opomíjet přilbu a ochranné pomůcky. Zdraví je vždy na prvním místě.

Koloběžka je o 30% pomalejší než kolo, ale za to vydáte o 50% více energie. Je to perfektní dopravní prostředek do města. Dorazíte do práce, složíte a je po starostech. Takže není to jen dětská koloběžka, která se na trhu objevuje.

Podobné příspěvky