Hubnutí na rotopedu

žena cvičí na rotopedu

Netvrdím, že rotoped je nejlepším pomocníkem pro spalování přebytečných kil. Je to spíše určitá možnost, kterou můžete využít a především můžete cvičit v klidu doma. Některé ženy se necítí se svojí nadváhou dobře v kolektivu v posilovně a mají hrůzu s takového cvičení. Proto můžete využít stacionární kolo neboli rotoped ke spalování přebytečných kalorií i v domácím prostředí.

Posilovna je především prostor pro všechny příznivce pohybu, kteří chtějí hubnout či si udržovat svojí kondici nebo zvětšit objem svých svalů. Nejlepších výsledků se dosahuje v posilovně jelikož skloubíte posilovací trénink s kardio tréninkem, například s rotopedem na závěr tréninku.

V posilovací části tréninku se věnujete posílení jednotlivých svalových skupin a poté kardio tréninkem (rotoped, běhátko) zvyšujete svoji vytrvalostní kondici a pálíte tuky.

Nejefektivnější způsob hubnutí vždy bude posilovna, možná se vám to bude zdát divné, ale v posilovně nejde jenom o budování svalnatých postav.

Ženy si často myslí, že nepotřebují posilovat s činkami, protože svaly nechtějí. Jenže si musíte uvědomit, že když spálíte přebytečný tuk tak se nebudete cítit dobře, protože nebudete mít dostatečně zpevněné tělo.

TIP: Hledáte nejlepší keto dietu? Přečtěte si náš článek srovnání keto diet. Podívat se můžete také na další osvědčené typy diet.

Tělo si nemůžete zpevnit šlapáním na rotopedu, rotoped vám pomůže spálit pouze přebytečná kila, ale zpevnění paží, zadečku atd. docílíte pouze s činkami. Proto je kombinace posilovny s kardiotréninkem tak důležitá.

Jaký rotoped zakoupit?

Dnes se rotopedy prodávají v každém supermarketu za pár korun. To může být, ale zboží, které vám nebude dobře sloužit. Pokud máte vyšší tělesnou váhu, levný rotoped za několik týdnů můžete úplně zničit, přesněji rozšlapat. Jelikož ložiska takového šlapadla nejsou moc kvalitní. Opravit takový rotoped je většinou nemožné a budete si muset koupit nový.

Doporučuji koupit rotoped s rozumem, který nebude z těch úplně nejlevnějších. Kvalitnější rotopedy se pohybují od 4000 Kč, záleží však na vašem výběru. Některé rotopedy neodpovídají svojí kvalitou ceně. Existují i speciální fitness obchody, kde si rotoped můžete zakoupit. I zde musíte dávat pozor na to, aby jste koupili kvalitní zbytečně nepředražený rotoped.

Celkově se dá říci, že rotoped v ceně nad 4000 Kč bude dobrým pomocníkem, ale určitě vám při pravidelném šlapání nevydrží do konce života. Při kupování rotopedu spoléhejte na vlastní rozum.

Existují kvalitní značky rotopedů, které vydrží na spoustu a let a jsou skoro nezničitelné, ceny takových rotopedů se pohybují nad 20 000 Kč. S takovými rotopedy se setkáte v posilovnách. Při výběru rotopedu vybírejte podobně jako by jste si kupovali horské kolo. Když koupíte horské kolo za 2.500 Kč určitě na něm nebudete jezdit tak dlouho jako na kole, které bude stát 8.000 Kč.

Jak často šlapat na rotopedu?

Jestliže nesportujete a pohyb vám je cizí, bude stačit, když budete šlapat v prvních třech týdnech 2 x týdně. Jestliže nemáte žádnou kondici, začínejte pomalu, stačí jenom na 5 – 10 minut. Postupně budete zvyšovat pobyt na rotopedu na více minut až se dostanete na 30 minut v jednom dni.

Jestli kondici již máte, můžete šlapat 3 x v týdnu po 30 minutách.

Jak dlouho šlapat na rotopedu?

Délka pobytu na rotopedu je velice důležitá. Většina lidí se domnívá, že čím déle budou šlapat, tím více budou hubnout. To však neplatí. Nejen čas vám při sportování pomůže sledovat například fitness náramek.

Lidské tělo při šlapání nepálí tělesný tuk, jak se lidé mylně domnívají, ale využívá pro samotný výkon energii, která vám proudí v krvi. Jakmile se čas šlapání přehoupne nad 30 minut, je spočítáno že energie dochází a tělo si začíná brát energii z rezerv, které jsou uloženy ve svalech – svalový glykogen.

Prakticky si tedy začnete výkonem nad 30 minut spalovat svalovou hmotu, přičemž ke spalování podkožního tuku nedojde.

Kdy tedy pálím tuky?

Tělesný tuk nezačne tělo likvidovat při samotném šlapání na rotopedu, ale v průběhu dalších hodin a dní, kdy tělesný metabolismus začne tukové buňky pomalu přeměňovat na energii, kterou vy musíte spalovat šlapáním. Jakmile nebudete pravidelně šlapat, proces se zastaví.

Jestliže nedodržíte maximální hranici 30 minut, tělo se po dalších minutách šlapání jakoby přepne na vytrvalostní režim, kdy začíná šetřit s energií a ke spalování podkožního tuku nedojde.

Právě naopak se často stává, že ženy přiberou na váze. Protože tělo musí po vytrvalostním výkonu nad 30 minut doplnit rychle energii do svalů (svalový glykogen) ze stravy (pro organismus je to pohodlnější než přeměna tuků, ty se nechává na horší časy a pocitem hladu vás nutí něco sníst) a vy tak spíše přiberete na váze nebo zůstane vše při starém.

Důležitá je pravidelnost cvičení. Aby jste začali pálit tuky, musíte šlapat na rotopedu v pravidelných intervalech. Například 3 x v týdnu po dobu 8 týdnů.

S úspěšným hubnutím také souvisí i stravování během celého dne. Zde je pár tipů jakých chyb je třeba se vyvarovat:

Záleží na každém jak se rozhodne, zda bude naslouchat textu či tvrdohlavě bude šlapat na rotopedu podle sebe!

Podobné příspěvky