Zadní blikačka Blackburn Mars 4.0

Mars 4.0 je jednou z nejzásadnějších blikaček jakou kdy cyklistika spatřila. Ostatní zadní světýlka vám vedle Blackburnu budou připadat jako umžourané dětské hračky. Je to prostě dokonalé světlo se kterým vás nepřehlédne ani slepý motorkář.

Jakou zadní blikačku?

Blackburn Mars 4.0 na papíru

  • 1 červená vysoce svítívá LED dioda o výkonu 1 Watt
  • 2 žluté postranní LED diody
  • až 50 hodin stabilního svícení
  • až 150 hodin výdrže při blikání
  • Pouze na 2 AAA baterie
  • Několik možností montáže – za opasek, na sedlovku a reflektor(zadní stojan

Konstrukce
Blackburn Mars 4.0 váží pouhých 60 gramů (včetně baterií) a velikostně nikam nevybočuje. Je to klasická malá krabička (o kousek větší než ta od sirek). Nebojte, není z papíru. Je z odolného a tvrdého plastu, který je určený pro to nejdrsnější zacházení. Protože nejezdíme jen za sucha má světlo gumové těsnění, aby náhodou nikam nezatekla voda. Při výměně baterií nepotřebujete žádné nářadí – stačí vám jen dvě ruce.

Několik provozních režimů
Mars 4.0 disponuje pouze jedním malým tlačítkem. Bohužel takové tlačítko se hůře ovládá v zimních rukavicích, ale zapnout jde i tak. První stisknutí zapne stabilní svícení, druhé zapne blikací režim no a třetí zmáčknutí světlo vypne. Žádné složitosti nebo přebytečné blikací režimy, které akorát zdržují. V jednoduchosti je síla.

Několik možností montáže
Každý z nás má jiné potřeby kam chce světlo umístit. Většinou se zadní blikačky montují na sedlovou trubku, takže v balení je objímka na sedlovku s držákem. Samozřejmostí je možnost vertikálního nastavení světla, aby jste si neblikali jen pod sedlo na zadek. S nastavením si pohrajte ať jste vidět z dostatečné vzdálenosti. Samotné světlo Blackburn Mars 4.0 je vybaveno klipsem, kterým se dá jednoduše přichytit třeba za opasek nebo připevnit na batoh.

Díky flexibilní objímce můžete blikačku připevnit i na zadní rámovou stavbu, ale jestli nemáte kolo obložené expedičními brašnami, tak je to zbytečné takhle přidělávat.

Světlo se nepohne ani v tom nejhrbolatějším terénu a stabilně drží. Aby vám ho z kola nikdo neukradl je lepší si Marse vždy z držáku sundat a dát do kapsy – po natrénování jde tento úkon vykonat jednou rukou.

Životnost baterií
Čím déle chcete svítit tím lepší potřebujete baterie. Zlevněné baterie s logem supermarketu nemají příliš dlouhou výdrž, ale Blackburn Mars 4.0 bude svítit i s takovými, jen kratší dobu. Nejlepší baterie jsou s kapacitou 800mAh a více. Ve svíticím režimu jsem se přiblížil 38 hodinám kdy mi světlo ve dne v noci svítilo doma v předsíni. Výrobce uvádí až 50 hodinovou výdrž, ale kdo ví jak to testují. V blikacím režimu se doba výdrže podstatně prodlužuje, ale já to nikdy nedokázal testovat takovou dobu, takže jsem dal baterie znovu nabít vždy po třech týdnech .

Srovnání Mars 4.0 a obyčejná blikačka
Klasická blikačka se s Blackburnem 4.0 nemůže poměřovat. Svítivost je jednoduše ohromující a o to jde. Být vidět na kole.

Závěrem
Výhodou je opravdu kvalitní zpracování, takže i na drncavých cestách bude světlo svítit tam kam chcete a bude díky těsnění blikat i v přívalovém dešti nebo v mrazu. Blackburn Mars 4.0 je malá zadní blikačka s ohromujícím výkonem díky kterému budete vidět i na delší vzdálenost.

Podobné příspěvky