Jídlo které pomáhá regenerovat

Když chcete rychle regenerovat svaly a načerpat novou energii nebo hojit silniční lišej nemusíte hned sahat po chemických prostředcích, lécích nebo suplementech. Zkuste si nejdřív přečíst, jak můžete tělu pomoci regenerovat díky dostupným potravinám.

Rychlejší hojení odřenin

Silniční lišeji se jen těžko vyhýbá obzvlášť pokud nejezdíte pod své možnosti nebo se učíte s novými SPD pedály. Když se odřeniny špatně a dlouho hojí, je potřeba tělu dodat potřebné živiny. Zaměřte se na vitamíny A, C. Vitamín A pomáhá bílým krvinkám v boji proti infekci a Céčko napomáhá hojit rychleji kůži a maso. Nehledě na to, že napomáhá při obnově pojivové tkáně a chrupavek tím, že přispívá k tvorbě kolagenu.

Jezte:
– Vitamín A – hodně špenátu, mrkve nebo kapusty
– Vitamín C – jahody, pomeranče, brokolice a hlavně paprika

Když chcete svaly bez masa to nepůjde

Maso, hlavně to libové je bohaté na bílkoviny a ty jsou základním stavebním kamenem při výrobě nových buněk a výživou pro svalová vlákna. Při redukci váhy je potřeba tělu dodat asi 120g bílkovin denně.

Jezte: Kuřecí maso, svíčkovou, krutí maso a ryby

Náš tip: Spojením relaxace a sportu je beze sporu rybaření. Stačí základní rybářské vybavení – prut na ryby, nástrahy, podběrák a můžete vyrazit. Pohoda a klid u rybníka vám pomohou srovnat myšlenky.

Mléčné výrobky a vejce

Jsou alternativním zdrojem bílkovin. Mléčné výrobky navrch obsahují ještě vápník. Ten je dobrý na kosti a málo se ví, že je důležitý také pro svaly. Takže přidejte do jídelníčku vejce, mléko, kozí mléko, sýry a jogurty.

Obilniny a luštěniny

Obsahují zinek a vlákninu. Zinek je prokazatelným aktivátorem imunitního systému. Zinek sám o sobě nedokáže hojit poškozenou tkáň, ale pomáhá tvořit živiny, které tkáň hojí. Je dobré věďet, že by se to se zinkem nemělo přehánět a za den by jsme určitě neměli sníst více jak 40g zinku, protože větší množství má opačný efekt a vlastně imunitní systém potlačuje.

Mořské plody

Neobsahují pouze Omega-3 mastné kyseliny, ale také důležité proteiny. Takže přidejme do jídelníčku lososa a tuňáka.

Pokud jste četli pozorně určitě jste si všimli, že jsou zde zastoupené všemožné potraviny. A důvod? Jídelníček má být hlavně pestrý a u sportovců musí obsahovat dostatek proteinů neboli bílkovin, takže se neomezujte a nejezte jen ryby, mléčné výrobky nebo luštěniny a střídavě dodávejte tělu to co potřebuje.

Podobné příspěvky