Venkovní hry pro děti – 22 možností, jak je venku zabavit

Venkovni Hry Pro Deti

Venkovní hry pro děti jsou skvělý způsob, jak zabavit a rozvíjet děti zároveň. Ať už se rozhodnete pro klasiku jako je skákací panák nebo vybíráte něco nového a zábavného, venkovní hry mohou být velkým přínosem pro dětský vývoj.

Seznam venkovních her pro děti

 1. Skákací panák
 2. Házení frisbee
 3. Hra na schovávanou
 4. Hra na ninja
 5. Fotbal
 6. Basketbal
 7. Baseball
 8. Hledání pokladů
 9. Tvorba hnízda pro ptáčky
 10. Tvoření z přírodních materiálů
 11. Stavění ze stavebnic
 12. Skákání přes gumu
 13. Líný tenis
 14. Honěná
 15. Krvavé koleno
 16. Koulení
 17. Hledání barev
 18. Honzo vstávej
 19. Vodní hry (například stříkací pistole nebo skákací balóny plněné vodou)
 20. Hry s míči (například plážový volejbal nebo pétanque)
 21. Hry s létacím talířem
 22. Hry s lukem a šípy

Proč hrát venkovní hry

Venkovní hry poskytují dětem příležitost k pohybu a cvičení, což je pro jejich fyzický vývoj velmi důležité. Procházky, běhání, skákání a hraní si na hřišti jsou skvělé způsoby, jak posílit svaly a zlepšit koordinaci. Venkovní hry také pomáhají rozvíjet dětskou imaginaci a kreativitu, neboť děti mohou vymýšlet nové hry a hrát si s nimi.

Deti Si Hraji Venku

Venkovní hry mohou také pomoci dětem rozvíjet sociální dovednosti a schopnost spolupráce s ostatními. Hraní si s ostatními dětmi na hřišti nebo ve skupině pomáhá dětem učit se spolupracovat, řešit problémy a navazovat nová přátelství.

Venkovní hry jsou také skvělý způsob, jak dětem předat základy zdravého životního stylu. Děti, které tráví většinu času venku, se učí o přírodě a životním prostředí, což je pro jejich učení a rozvoj velmi důležité.

TIP: Jaký je nejlepší sport pro děti?

Jaké hry s dětmi vyzkoušet?

Pokud hledáte venkovní hry pro děti, existuje mnoho možností, které můžete vyzkoušet. Klasické hry jako skákací panák, házení frisbee nebo hra na schovávanou jsou stále oblíbené, ale existuje také mnoho nových a zábavných venkovních her, které můžete vyzkoušet.

Deti Hraji Fotbal

Dalšími skvělými venkovními hrami pro děti jsou například hry s míčem, jako je fotbal, basketbal nebo baseball. Tyto hry poskytují dětem příležitost cvičit koordinaci a zlepšit si základní sportovní dovednosti.

Pro děti, které milují přírodu a zvířata, můžete vyzkoušet hry jako hledání pokladů nebo tvorbu vlastního hnízda pro ptáčky. Pro děti, které mají raději klidnější aktivity, můžete vyzkoušet tvoření z přírodních materiálů nebo stavění ze stavebnic.

Venkovní hry pro děti jsou skvělý způsob, jak zabavit a rozvíjet děti zároveň. Ať už se rozhodnete pro klasiku nebo novou a zábavnou hru, je důležité, abyste se s dětmi bavili a trávili čas společně venku.

Jak se hraje skákací panák?

Skakaci Panak

Skákací panák je venkovní hra, při které hráči skáčou po políčkách na zemi. Hra se začíná tím, že se na zemi nakreslí panák, který se skládá z několika čtverců. Hráči skáčou po jedné noze z jednoho čtverce do druhého a zpět, aniž by šlápli na čáru nebo úplně mimo panáka. Pro větší děti je možné použít kámen nebo jiný předmět, který se hodí na určité políčko a hráči při skákání přes něj musí políčko přeskočit. Hráči smějí skákat po jedné noze po každém políčku, kromě toho, které je označené předmětem. Pokud hráč šlape na špatné políčko nebo úplně mimo panáka, vypadává a hra pokračuje dalším hráčem. Hráč, který dojde až na poslední políčko, se otočí a skáče zpět, přičemž před kamenem nebo jiným předmětem ho zvedne a zahodí zpět na začátek panáka. Hra pokračuje, dokud se panák nedostane k zemi.

Co dělat, když si děti nechtějí hrát venku?

Deti Nechteji Byt Venku

Někdy se může stát, že děti nejsou zrovna nadšené z toho, že by se měly hýbat venku. Pokud se vám toto stane, můžete se snažit najít nějaké způsoby, jak je přesvědčit, aby venkovní hry vyzkoušely. Zde je několik nápadů, jak na to:

 1. Vymyslete zábavnou hru nebo aktivitu: Děti se budou mnohem více bavit, pokud budou hrát něco, co je zajímá a co je baví. Vymyslete nějakou zábavnou hru nebo aktivitu, kterou by si děti mohly venku zahrát.
 2. Přidejte nějaké odměny: Děti se mohou cítit motivovanější k pohybu venku, pokud budou mít nějaké odměny za své úspěchy. Můžete jim nabídnout nějaké sladkosti nebo malé dárky jako odměnu za to, že se venku pobaví.
 3. Zkuste je přesvědčit, že venkovní hry jsou zábavné: Pokud děti nejsou nadšené z venkovních her, může to být proto, že ještě neví, jak zábavné mohou být. Zkuste je přesvědčit, že venkovní hry jsou skvělý způsob, jak se zabavit a cvičit zároveň.

Jak při hraní seznámit děti s cizími dětmi?

Seznameni S Cizimi Detmi

Pokud se chcete snažit seznámit děti s cizími dětmi při hraní, můžete vyzkoušet několik následujících nápadů:

 1. Vymyslete společnou hru: Hry jsou skvělým způsobem, jak se děti mohou seznámit. Vymyslete nějakou společnou hru, kterou by mohly hrát všechny děti společně, a nechte je, aby si samy vybraly, jaké role si budou hrát.
 2. Povídejte si s dětmi: Děti se mohou lépe seznámit při konverzaci. Snažte se s nimi mluvit a zeptejte se jich, co je zajímá a co rády dělají. Toto může být skvělý způsob, jak se děti mohou dozvědět o sobě navzájem více informací.
 3. Představte děti jedna druhé: Pokud máte možnost, představte děti jedna druhé, aby věděly, o koho jde. Můžete jim říct jména a věk a něco málo o nich, aby měly představu o tom, s kým hrají.
 4. Nechte děti, aby si samy vybraly, co budou dělat: Nechte děti, aby si samy vybraly, co budou dělat, a nechte je, aby si samy vybraly, jak budou hrát. Toto jim dá příležitost vybrat si něco, co je baví, a může jim pomoci se lépe seznámit.
 5. Zkuste nějaké týmové hry: Týmové hry jsou skvělým způsobem, jak se děti mohou seznámit při společném cíli. Zkuste nějaké týmové hry, jako je například fotbal nebo hra na schovávanou, a nechte děti, aby si samy

Jaké jsou nejlepší kolektivní hry venku?

Hrajte hry s míčem: Míčové hry jsou skvělým způsobem, jak malé dítě rozhýbat. Můžete si zahrát fotbal, basketbal, baseball nebo jiné míčové hry. Zkuste nějaké vodní hry: Vodní hry jsou v létě skvělým způsobem, jak se malé dítě zabavit a osvěžit. Můžete si zahrát s vodními pistolemi nebo skákacími balóny plněnými vodou. Tvořte z přírodních materiálů: Přírodní materiály, jako jsou kamínky, listy nebo šišky, jsou skvělými stavebními materiály pro malé děti. Můžete s dětmi tvořit vlastní hnízdo pro ptáčky. Soutěžte v jízdě na kole: Jízda na kole je skvělým způsobem, jak si malé dítě užít čerstvý vzduch. Můžete si zahrát závody s rodinou nebo s kamarády. Je pro dítě lepší kolektivní nebo individuální sport?

Podobné příspěvky