Jak vybrat cyklistickou helmu – odborný návod na výběr

Cyklisticka Prilba

Pokud chcete zajistit svou bezpečnost při jízdě na kole, je důležité zvolit správnou cyklistickou helmu. Při výběru helmy je třeba zvážit několik faktorů, jako je velikost a tvar, typ cyklistické aktivity, bezpečnost a certifikace a funkce. V tomto článku vám poskytnu podrobný návod na výběr té nejlepší cyklistické helmy.

1. Velikost a tvar

První a základní faktor, který musíte zvážit, je velikost a tvar vaší hlavy. Různé helmy mají různé velikosti a tvary, takže je důležité najít helmu, která sedí pohodlně a bezpečně na vaší hlavě. Vyhýbejte se příliš velkým nebo příliš malým helmám, které by mohly být nepohodlné a nezajišťovaly dostatečnou ochranu.

Jak zjistit velikost vaší hlavy? Jednoduchým trikem je použít měřící pásku nebo provázek, kterým obejmete hlavu a změříte její obvod v nejširší části. Poté můžete porovnat tento obvod s velikostmi jednotlivých cyklistických helm.

Dalším faktorem, který ovlivňuje výběr správné helmy, je tvar vaší hlavy. V současné době jsou k dispozici různé typy cyklistických helmy, které jsou navrženy pro různé tvary hlavy. Pokud máte kulatou hlavu, vybírejte helmy s kulatým profilem, zatímco pokud máte oválný tvar hlavy, vybírejte helmy s oválným profilem. Vyberte si helmu, která vám bude pohodlně sedět a zajišťovat dostatečnou ochranu.

2. Typ cyklistické aktivity

Dalším faktorem, který musíte zvážit, je typ cyklistické aktivity, kterou plánujete provozovat. Různé typy jízd na kole vyžadují různé typy helmy. Například, pokud plánujete provozovat horskou cyklistiku, budete potřebovat helmu s větší krytou částí zadní části hlavy a s větší ochranou obličeje. Pokud se chystáte na silniční cyklistiku, můžete si vybrat lehčí helmu s méně výrazným krytem.

Dopravni Znacky
Přilbu je nutné používat i v městském provozu.

Pokud plánujete provozovat cyklistiku ve městě, vyberte si helmu s větším počtem větracích otvorů pro lepší odvětrání a pohodlí při jízdě na delší vzdálenosti. Helma s větším počtem větracích otvorů také může být užitečná při jízdě v horkém počasí.

3. Bezpečnost a certifikace

Bezpečnost je jedním z nejdůležitějších faktorů při výběru cyklistické helmy. Při výběru helmy se ujistěte, že je certifikována podle bezpečnostních standardů. V Evropě by měla být každá helma certifikována podle normy EN 1078, která určuje minimální bezpečnostní požadavky na cyklistické helmy.

Dalším faktorem, který je důležitý pro bezpečnost helmy, je materiál, ze kterého je vyrobena. Moderní helmy jsou obvykle vyrobeny z tvrdých materiálů, jako je polystyren, který poskytuje lepší ochranu při pádu. Při výběru helmy zkontrolujte, zda má dostatečně silnou a pevnou konstrukci, aby vám poskytla ochranu při pádu.

4. Funkce

Posledním faktorem, který je důležitý při výběru cyklistické helmy, je funkce. Moderní helmy mohou mít různé funkce, jako jsou integrované světla, větrací otvory pro regulaci teploty nebo magnetické uzavírání. Tyto funkce mohou zlepšit vaše zážitky z jízdy na kole, ale zároveň si ujistěte, že tyto funkce neohrožují vaši bezpečnost a jsou certifikovány podle bezpečnostních standardů.

Cyklistka S Prilbou

Závěrečné rady

Výběr správné cyklistické helmy je klíčovým faktorem při zajištění vaší bezpečnosti při jízdě na kole. Při výběru helmy si vyberte velikost a tvar, který sedí pohodlně na vaší hlavě, zvažte typ cyklistické aktivity, kterou plánujete provozovat, zkontrolujte bezpečnost a certifikaci a vyberte funkce, které odpovídají vašim potřebám a preferencím.

Pamatujte si, že kvalitní cyklistická helma by měla být považována za nezbytnou součást vaší cyklistické výbavy, a proto byste neměli šetřit na kvalitě a bezpečnosti. Investice do kvalitní cyklistické helmy může zachránit vaše zdraví a dokonce i život.

Při výběru helmy si vyberte z renomovaných značek a prodávajících s dobrými recenzemi a reputací. Pokud si nejste jisti výběrem, neváhejte požádat o radu odborníka v obchodě s cyklistickou výbavou nebo na specializovaných fórech.

Nakonec, pamatujte si, že cyklistická helma není jen modelem doplňkem, ale nezbytnou ochrannou pomůckou pro vás a vaše zdraví. Investujte do kvalitní a bezpečné cyklistické helmy, která vám poskytne ochranu při jízdě na kole a při neočekávaných situacích na silnici. Zvolte si helmu, která vám bude pohodlně sedět a poskytne vám bezpečnost na kole, kterou potřebujete pro vaše zdraví a pohodlí při jízdě na kole.

Podobné příspěvky