Mojito – dokonalý recept s nejlepším bílým rumem

Mojito

Mojito je koktejl, který se skládá z rumu, limetkové šťávy, cukru, máty a sodové vody. Je to chladivý, osvěžující drink, který se skvěle hodí na letní večery. Má velmi charakteristickou chuť díky přítomnosti máty, která dodává drinku typickou, svěží vůni.Pojďme se podívat na historii Mojita, ale také na to, jak připravit to nejlepší Mojito ve vašem životě.

Jaká je historie Mojita?

Existuje několik teorií o původu mojita. Podle jedné z nich je mojito přímým potomkem kubánského drinku „El Draque“, který byl vytvořen ve 16. století pro piráta Francis Drake. Druhá teorie praví, že mojito je výsledkem pokusů o vytvoření chutnější verze kubánského drinku „Canchanchara“, který byl složen z rumu, limetkové šťávy, cukru a vody z kokosových škopků.

Ať už je pravda o původu mojita jakákoliv, jedno je jisté: je to jeden z nejoblíbenějších koktejlů na světě a jeho chuť a vůni.

Jaký je nejlepší rum na mojito?

Pro přípravu mojita se nejčastěji používá bílý rum, protože má jemnou chuť a vůni, která se dobře kombinuje s ostatními surovinami. Můžete použít jakýkoliv druh bílého rumu, ale pokud chcete dosáhnout nejlepších výsledků, doporučujeme zvolit kvalitní bílý rum s delší dobou zrání.

Pokud hledáte rum s plnou chutí a vůní, můžete zvolit rum s vyšším obsahem alkoholu, který byl delší dobu zráním. V takovém případě byste měli zvolit rum s obsahem alkoholu kolem 40 %.

Rum Na Mojito

Na druhou stranu, pokud chcete dosáhnout lehčí chuti a vůně, můžete zvolit rum s nižším obsahem alkoholu, který byl kratší dobou zráním.

Při výběru rumu pro přípravu mojita byste měli také zvážit, z jaké země pochází. Existují různé druhy rumu z různých zemí jako je Kuba, Portoriko, Barbados a další, a každý má své vlastní specifické vlastnosti a chutě.

Výběr nejlepšího rumu pro přípravu mojita je tedy velmi individuální záležitost a závisí na vašich osobních preferencích a chutích. Doporučujeme vyzkoušet několik různých druhů rumu a vybrat si ten, který se vám nejvíce líbí.

Jaká značka rumu je nejlepší na Mojito?

Výběr nejlepší značky rumu je velmi subjektivní záležitost a závisí na vašich osobních preferencích a chutích. Existuje mnoho kvalitních značek rumu na trhu, které se liší svou chutí, vůní, barvou a dalšími vlastnostmi.

Mezi oblíbené značky rumu patří například Bacardi, Captain Morgan, Don Q, Ron del Barrilito, Havana Club, Plantation a další. Všechny tyto značky nabízejí širokou škálu rumů s různými stupni zrání, chutěmi a vůněmi, takže si můžete vybrat ten, který se vám nejvíce líbí.

Znacky Rumu Na Mojito

Pokud hledáte kvalitní rum pro přípravu mojita, doporučujeme zvolit rum s vyšším obsahem alkoholu a delší dobou zrání. Takový rum by měl mít plnější chuť a vůni, která se dobře kombinuje s ostatními surovinami mojita.

Vždy je dobré vyzkoušet několik různých značek rumu a vybrat si ten, který se vám nejvíce líbí. Je důležité si uvědomit, že neexistuje jediná „nejlepší“ značka rumu, ale spíše je to o osobních preferencích a chutích.

Recept, jak připravit Mojito s rumem (alkoholem)

Ingredience Na Mojito

Mojito je osvěžující koktejl složený z rumu, limetkové šťávy, cukrového sirupu, máty a sodové vody. Je velmi snadné ho připravit. Zde jsou ingredience, které budete potřebovat.

Ingredience na Mojito (poměr surovin)

 • 6 cl (velký panák) bílého rumu
 • 3 cl limetkové šťávy
 • 3 cl cukrového sirupu nebo třtinový cukr
 • 5 listů máty
 • Sodová voda

Postup přípravy

Příprava dokonalého Mojita je snadná, pokud postupujete podle následujících kroků:

 1. Do sklenice na míchání nalijte 2 oz bílého rumu a 1 oz limetkové šťávy.
 2. Přidejte 1 oz cukrového sirupu a 5 listů máty.
 3. Mátu jemně rozmačkejte lžičkou nebo pomocí paličky na míchání. Tímto způsobem se uvolní vůně a chuť máty do drinku.
 4. Naplňte sklenici ledem a zalijte sodovou vodou. Míchejte až do rozpuštění cukru a získání požadovaného sladkokyselého chuti.
 5. Míchejte až do rozpuštění cukru a získání požadovaného sladkokyselého chuti.
 6. Do sklenice s drinkem přidejte další led a ozdobte plátkem limetky a lístky máty.
 7. Vychutnejte si své dokonalé Mojito a užívejte si osvěžující chuť a vůni tohoto kubánského koktejlu.

Co se dává místo rumu do nealkoholického Virgin mojita?

Virgin Mojito

Pokud chcete připravit nealkoholickou verzi mojita, můžete nahradit rum některou z následujících surovin:

 1. Ovocný nebo zeleninový džus: Můžete použít jakýkoliv druh ovocného nebo zeleninového džusu, který se vám líbí. Džus dodá drinku sladkou chuť a osvěžující vůni.
 2. Limetková šťáva s cukrovým sirupem: Můžete připravit sladkokyselou směs limetkové šťávy a cukrového sirupu, která nahradí alkohol v mojitu. Tato směs dodá drinku osvěžující chuť a vůni.
 3. Ovocný nebo zeleninový smoothie: Můžete použít ovocný nebo zeleninový smoothie jako základ pro přípravu nealkoholického mojita. Smoothie dodá drinku šťavnatou chuť a vůni.
 4. Ovocná soda: Můžete použít ovocnou nebo zeleninovou sodu jako náhradu za alkohol v mojitu. Soda dodá drinku sladkou chuť a osvěžující vůni.

Při přípravě nealkoholického mojita je důležité zvolit surovinu, která dodá drinku osvěžující chuť a vůni, a která se dobře kombinuje s ostatními surovinami, jako je máta a limetka. Experimentujte s různými druhy ovocných a zeleninových džusů, smoothies a sod, abyste našli ten nejlepší koktejl pro vaše chutě.

Jaké jsou další neobvyklé variace Mojita?

Jahodove Mojito

Mojito je koktejl, který se dá snadno modifikovat a přizpůsobit vašim osobním chutím a preferencím. Existuje mnoho způsobů, jak vyzkoušet nové a neobvyklé variace tohoto koktejlu. Zde je několik nápadů:

 1. Mango Mojito: Přidejte do základního receptu na Mojito kousky čerstvého manga a trochu mango džusu. Mango dodá drinku sladkou chuť a osvěžující vůni.
 2. Melounové Mojito: Místo limetky a máty použijte meloun a mátu. Meloun dodá drinku sladkou chuť a vůni, a kombinace s mátou bude příjemně osvěžující.
 3. Jahodové Mojito: Přidejte do základního receptu na Mojito několik rozmačkaných jahod a trochu jahodového džusu. Jahody dodají drinku sladkou chuť a vůni.
 4. Kokosové Mojito: Nahraďte bílý rum kokosovým rumem a přidejte trochu kokosového mléka. Kokosové Mojito bude mít sladkou chuť a vůni kokosu.
 5. Grapefruitové Mojito: Místo limetky použijte grapefruitovou šťávu a přidejte plátky grapefruitu do drinku. Grapefruitové Mojito bude mít kyselou chuť a vůni grapefruitu.
 6. Pomerančové Mojito: Místo limetky použijte pomerančovou šťávu a přidejte plátky pomeranče do drinku. Pomerančové Mojito bude mít sladkokyselou chuť a vůni pomeranče.
 7. Jahodové-melounové Mojito: Přidejte do základního receptu na Mojito několik rozmačkaných jahod, trochu melounového džusu a plátky melounu. Tento drink bude mít sladkou chuť jahod a melounu a příjemně osvěžující vůni máty.

Je Mojito zimní nebo letní drink?

Mojito je tradičně považováno za letní drink, protože jeho osvěžující chuť a vůně máty se skvěle hodí k teplému počasí. Je to koktejl, který se skvěle hodí na letní večery a party, ale to neznamená, že se nemůže pít po celý rok. V zimě můžete Mojito připravit s použitím teplého cukrového sirupu nebo s přidáním teplého kokosového mléka, abyste získali osvěžující a zahřívající drink. Také můžete použít různé druhy ovoce nebo džusů, abyste získali nové chutě a vůně. Mojito se tedy dá pít po celý rok a je jen na vás, jakým způsobem ho připravíte a podle jaké příležitosti ho servírujete.

Z jaké sklenice a jak se pije Mojito?

Mojito Longtailova Sklenice

Mojito se obvykle pije z klasické sklenice na koktejly nebo z longdrinkové sklenice. Tyto sklenice jsou dostatečně velké, aby se do nich vešel led, a navíc jsou příhodné pro servírování koktejlů s větším množstvím nápoje. Sklenice na koktejly má větší úzký vrch a longdrinková sklenice má větší širší vrch, takže můžete volit podle vašich preferencí. Pokud nemáte k dispozici žádnou z těchto sklenic, můžete Mojito servírovat také v highball sklenici nebo v klasické sklenici na pivo. Důležité je, aby sklenice byla dostatečně velká na to, aby se do ní vešel led a aby byla dostatečně vysoká, aby se do ní vešla potřebná kombinace nápojů a limetek.

Je možné připravit Mojito z tmavého rumu?

Mojito se tradičně připravuje s bílým rumem, ale můžete použít tmavý rum, pokud chcete získat jinou chuť a barvu drinku. Tmavý rum má výraznější chuť a může dodat drinku tmavší barvu. Můžete také použít kokosový nebo vanilkový rum pro jiné ovocné nebo sladké chutě. Je důležité zvážit, jaký druh rumu použijete, abyste získali požadovanou chuť a vůni. Můžete také použít několik druhů rumů pro komplikovanější chuť. Důležité je, abyste vybrali kvalitní rum, který bude chutnat dobře samostatně i v kombinaci s ostatními surovinami.

Podobné příspěvky