Tipy na dárky na dlouhé večery

tipy na vánoční dárky

Především v zimě dokážou být večery opravdu dlouhé a doma s rodinou proto musíte vymyslet způsob, jak se zabavit. V článku proto představíme několik tipů na dárky, kterými můžete někoho obdarovat a které přitom často zabaví celou rodinu. Klidně tak můžete dárek věnovat všem dohromady, což se hodí například o Vánocích. Správný dárek a radost, kterou dokáže přinést, přitom nemusíte rodiny stále sdílet pouze v rámci rodiny, ale jakýkoliv člen rodiny ho může využít také se svými přáteli. Dlouhé večery pak nejsou jen záležitostí zimy, ale dlouhý večer může přijít i uprostřed léta, takže dobře vybraný dárek přijde vhod klidně i po celý rok.

Poker

Začneme hned možná tím nejlepším, pokerem. Poker rozhodně není jen hazardní hra, která patří do kasin v Las Vegas. Není se vůbec třeba sázet o peníze, stačí hrát s tím, co obsahuje běžná poker sada na domácí hraní. Vystačíte si tedy s balíčkem karet, žetony s různou hodnotou a žetony Dealer, Small Blind a Big Blind. Obvykle jsou v sadě ještě hrací kostky.

Deskové hry

Ideálním dárkem pro celou rodinu jsou pochopitelně deskové hry. Hraní deskových her je naprostá klasika při trávení celých dnů doma kvůli nesnesitelné zimě a špatnému počasí venku a hodí se i při posezení s přáteli po celý rok, protože u dobré deskové hry s partou přátel je zábava zaručena.

Deskové hry nejsou pouze Člověče, nezlob se! nebo šachy, i když i jimi někomu můžete udělat velkou radost. Pořídit můžete některou ze známých, osvědčených her, pokud je doma ještě nemáte, jako jsou Activity, Scrabble, Párty Alias, Osadníci z Katanu, Dostihy a sázky nebo Monopoly, nebo vsaďte na oblíbené vědomostní hry, například Česko Otázky a odpovědi nebo AZ kvíz.

Šipky

šipky

Šipky nepatří jen do hospody, spoustu zábavy si s nimi lze užít i doma. Je to poměrně akční a přitom na prostor nenáročná zábava. Místo na terč doma najde téměř každý a pak už přichází na řadu napínavé souboje při házení šipek a sčítání bodů.

Kniha

Abychom tu přece jen neměli samé dárky, které lze využít jen ve více lidech, vzpomeneme také na knihy. I když se mnoho zejména mladších lidí a dětí často baví hlavně u počítače nebo mobilu, knihy stále neztratily své místo a zálibu v nich spatřují všechny generace. Někdo na čtení opravdu není, ale pokud někomu, kdo se k němu nestaví vyloženě negativně, vyberete dobrou knihu z jeho oblíbeného žánru nebo dle jeho zájmů, určitě ji ocení a rád si ji místo hraní her či nepřetržitého sledování opakujících se seriálů v televizi přečte.

Stolní fotbal

Nakonec jsme si schovali lahůdku, kterou je nekomerční stolní fotbal. Pravda, jedná se o trochu větší dárek, který nějaké to místo doma zabere, ale pokud vás baví kolektivní sporty, a především samozřejmě fotbal, pak vás tahle domácí alternativa nejpopulárnějšího sportu na světě nemůže zklamat. Hrát můžete už ve dvou, ale větší zábavu si pravděpodobně užijete, když budete hrát ve čtyřech. Na škodu však není ani to, pokud vás bude více a budete se u hracího stolu střídat. Můžete každý hrát sám za sebe nebo sestavit dvoučlenné týmy a uspořádat celovečerní turnaj. Dlouhý večer najednou uteče až nečekaně rychle.

Může vypadat, že výše uvedené tipy jsou ideální dárky pro muže, ale nenechte se zmást. Spousta žen našla zalíbení v hraní pokeru a nebo šipek. Vybírejte tedy dárky s důrazem na to, co obdarovaný miluje a co má rád.

Podobné příspěvky