RECENZE: Kralux (bývalý Korax), česká novinka v boji proti šedivění vlasů

korax test, recenze, zkušenosti

Šedivění čeká každého z nás, ať se nám to líbí, nebo ne. Jedná se totiž o přirozený projev stárnutí či naopak dědičnosti, především v případě, že nás potká ještě před třicítkou. To však neznamená, že bychom se s příchodem prvních šedivých pramenů měli smířit – existuje celá řada způsobů, jak navrátit vlasů jejich původní barvu. Tím nejjednodušším je samozřejmě barvení, které s sebou však přináší celou řadu problémů. Nejen, že se brzy objeví odrosty, ale šedivé vlasy mimo jiné špatně chytají barvu, a musí se tedy barvit dvoufázově. 

korax v testu

Pokud podobně jako my hledáte řešení, jak se šedin zbavit i bez nutnosti chodit každých pár týdnů ke kadeřnici či holiči, jste na správném místě. Zapátrali jsme totiž za vás v široké nabídce nejrůznějších přípravků proti šedivění a vybrali ten, který vypadá opravdu slibně. Tímto produktem je novinka českého výrobce, Kralux. Ten údajně pomáhá nejen proti šedivění, ale také posiluje slabé a jemné vlasy. Pojďme se tedy společně podívat, o co vlastně jde, jak funguje a zda stojí za investici.

Co je Kralux zač?

Prvním krokem v naší recenzi musí být jednoznačně stručný pohled na složení a princip fungování produktu – na trhu se totiž můžeme setkat s řadou přípravků, které slibují zázraky přes noc, avšak při bližším prozkoumání složení už to tak slavné není. Jak si tedy stojí Kralux?

Znamením, že se nejspíš bude jednat o solidní produkt, je samotný fakt, že je Kralux vyvinut a vyráběn u nás v České republice (a nejedná se tedy o nějaký podezřele levný a neúčinný produkt nedohledatelného původu). Sympatická je také skutečnost, že výrobci podkládají Kralux celou řadou výzkumů a studií. V jeho složení bychom dokonce našli spoustu patentovaných látek, které si představíme blíže.

Jak tedy Kralux funguje?

Než se zaměříme na samotné účinné látky, pojďme se zblízka podívat na princip, na kterém tento vlasový přípravek funguje. Fungování Kralux je založeno na skutečnosti, že ve většině případů je šedivění způsobeno působením oxidačního stresu a ztrátou melaninu v následku oslabení procesu melanogeneze. Do složení svého přípravku tedy zařadili látky, které dokážou příznivě ovlivnit nejen produkci melaninu (tedy vlasového barviva), ale také redukovat oxidační stres. Výsledkem je tak nejenom zastavení šedivění, ale také navrácení původní barvy vlasového vlákna, ať už se jedná o vlasy či vousy. 

Kralux
proti šedivění vlasů

foto korax
  • eliminace šedin
  • účinek do jednoho měsíce
  • český výrobek

Jaké obsahuje účinné látky?

Jak jsme již slibovali, přichází čas se podívat na účinné látky, které jsou pro správné fungování vlasových přípravků tím nejdůležitějším kritériem. Nápovědou, že se jedná o účinný výrobek, je samotný fakt, že se výrobce neskrývá za nic neříkající latinské názvy chemických látek, které obvykle najdeme ve složení obdobných přípravků. Místo toho udává jasně a přehledně, co vlastně Kralux obsahuje.

Nejdůležitější složkou přípravku je unikátní biomimetický peptid, který je hlavní přísadou působící proti šedivění vlasů. Tento patentovaný peptid dokáže bojovat proti oxidativnímu stresu v koříncích vlasů a zároveň zvyšuje melanogenezi, tedy produkci vlasového barviva melaninu.

balení přípravku korax

Další obsažené látky působí nejen proti šedivění, ale především dokáží „opravit“ strukturu vlasů, které procesem šedivění často hrubnou a ztrácí lesk. Mezi tyto látky patří například peptidy extrahované z červeného jetele, které stimulují syntézu proteinů, snižují mikrozáněty v koříncích a především stimulují regeneraci vlasů i vousů. Výrobci však nezapomněli ani na pokožku hlavy – přípravek obsahuje přírodní extrakt z bobulí tasmánského horského pepře z jižní Austrálie, který zklidňuje pokožku hlavy, snižuje pocity svědění a zmírňuje zarudnutí způsobené působením slunečních paprsků.

Kontraindikace

Jak to však u podobných přípravků bývá, vždy bychom si měli dát pozor, zda nespadáme do skupiny, pro kterou není použití přípravku doporučeno. Pozor by si měli dát zejména osoby, které měly v minulosti alergickou reakci na pepř nebo na přípravky, které ho obsahují. Pokud si nejste jistí, vždy nejprve malé množství přípravku zkušebně aplikujte na kůži na předloktí. V případě, že se do čtyřiadvaceti hodin neobjeví alergická reakce, můžete přípravek bez obav užívat.

Použití přípravku Kralux

Jelikož se pomalu blížíme k závěru recenze, přichází čas na zhodnocení další důležité části, a to způsobu aplikace. Ani v této oblasti nás Kralux nezklamal – jeho použití je opravdu snadné a zvládne ho každý. Stačí jednou denně nanést dostatečné množství k vlasovým kořínkům a vmasírovat do kůže. Následně necháme působit. Výrobce uvádí minimální čas působení hodinu, pro nejlepší výsledek bychom však měli nechat Kralux ve vlasech přes noc. Ráno ho stačí opláchnout, případně vlasy umýt šampónem. 

Závěrečný rozsudek

Jelikož se na českém trhu nenachází příliš výrobků, které by fungovaly na obdobném principu, musíme v našem závěrečném rozsudku Kralux srovnat s ostatními alternativami. Pokud bychom ho měli srovnat s klasickým barvením vlasů, výsledek záleží především na osobní preferenci – u Kralux oceníte především fakt, že se jedná o přírodní způsob zastavení šedivění, na druhou stranu je třeba ho aplikovat denně.

Co se týče srovnání s ostatními vlasovými vodami, zde je Kralux jednoznačně vítězem. Na rozdíl od své konkurence totiž obsahuje patentované látky, u kterých je zaručena účinnost. Výrobce se dokonce nestydí na svých stránkách uvést realistickou statistiku, podle které dochází ke zlepšení vlasů až o 73 %. 

Podobné příspěvky