Hlaďák na kole a jak mu předejít

Jestli už vás potkal pak víte, že to není nic příjemného a jestli vás ještě nepotkal, buďte rádi, ale přeci jen si pojďte přečíst, jak hlaďáku na kole zamezit a zabránit tak pozdějšímu nekontrolovatelnému přežírání.

Co to vlastně je hlaďák?

Cyklistům kteří dostanou při jízdě nepředstavitelný hlad už není pomoci. Hlaďák přijde když tělu nedodáváte během jízdy potřebné kalorie. Nejenže na vás přijde obrovský hlad, ale rychle ztratíte výkon, sílu, přijdou křeče a než dojedete domů budete se celou cestu trápit. Jste prostě vyčerpaní.

Když se věnujete nějakému vytrvalostnímu sportu a je jedno jestli je to zrovna cyklistika. Musíte tělu dodávat obživu i když právě sportujete. Samozřejmě pokud doba sportování nepřesáhne například 2 hodiny není potřeba se tím příliš zabývat, ale je docela možné, že se hlad dostaví i po půl hodině. Takže buďte připraveni a zamezte mu.

Jako rychlá a vhodná sváča jsou dobré různé gely a energetické tyčinky. Mám rád Enduro Snacky, které si beru na každý delší výlet. Dobré jsou různé cereální tyčinky nebo proteinové tyčinky. Proteinové tyčinky si občas dávám i když nejsem na kole a jestli jste trochu šikovní, tak si je zvládnete připravit doma.

Hlaďák by vlastně nebyl tak hrozným problémem, protože to člověk domů vždycky nějak dokodrcá. Jenže tělo má nedostatek cukrů a tak s příjezdem domů vás vyčerpané tělo zavede k lednici, kterou doslova vymetete a můžete se hlídat jak chcete. Stejně budete pořád jíst a jíst, protože tělo bude mít pořád hlad. No je jasné, že trénink při kterém k vám dorazí hlad je v podstatě bezvýznamný.

Dodávejte tělu živiny i při sportování

Není to nic složitého, prostě se 30-60 minut před jízdou na kole dobře najezte. Nejlepší jsou těstoviny s kuřecím masem a během odpočinku po jídle si sebou připravte malou svačinu.

Rohlík se sýrem, banán, cereální tyčinky, jablko. Záleží na tom jak dlouho pojedete nebo jaký jste hladovec. Samotné jablko vás nezasytí. Mluví ze mě vlastní zkušenost. Snažte se vyvarovat čokoládičkám nebo návštěvám stánků se smaženým jídlem. To není pro trénink ta správná strava.

Když přijde hlaďák

Tak je dobré sebou mít třeba hroznový cukr. Ten koupíte za pár korun v každém obchodu, benzínce nebo lékárně. Hlad s ním nezaženete, ale dodá tělu rychlou energii.

Nebojte se při sportování jíst, ale jezte s rozumem. Netláskejte se sušenkami nebo čokoládou a to zejména pokud chcete shodit nějaké to kilo.

Podobné příspěvky