Sportovní podprsenka

příklad sportovní podprsenky

Sportovní podprsenka představuje speciální typ spodního prádla a je určeno pro sportování. Chrání vaše poprsí, což je velkou výhodou. Sportovní podprsenka je ideální řešení pro různé druhy sportů, ať už milujete tenis, dámský fotbal či atletiku. Sportovní podprsenka se hodí zejména pro ženy, jež jsou obohacené větším poprsím. Pohyb je pro tyto ženy mnohdy nesnesitelný při nošení klasické podprsenky u sportu. Avšak i nejnovější výzkumy potvrzují, že by ženy i s menším poprsím neměly podceňovat výběr kvalitních sportovních podprsenek. Sportovní podprsenka nepředstavuje žádné sexy prádlo, které by okouzlilo celou řadu mužů. Otřesy, které vaše poprsí zažívá při sportování, trpí zejména kožní vazivo, čímž dochází i k protažení kůže a vaše prsa se deformují. Pokud byste je chtěli po nějaké době navrátit do původního stavu, jediným řešením by byla pouze plastická chirurgie.

EXTREME CONTROL 5527 – ANITA

Sportovní podprsenka ANITA pro naprosté pohodlí při sportování. Košíčky jsou zhotoveny z vysoce kvalitního, funkčního mikrovlákna Atmos, který má dvouvrstvou konstrukci.

AIR CONTROL 5544 – ANITA

Brýle před spaním s 100 % blokace. Sportovní podprsenka Air Control Delta Pad se speciálně patentováným materiálem použitým na košíčky (Delta-Pad garantuje pevné držení, prodyšnost, aktivní odvádění potu) mimořádně hebkým, propustným a tvarovaným spodním lemem.

SPORTOVNÍ PODPRSENKA PANACHE

Sportovní podprsenka vyrobená podle posledních výzkumů takovou technologií, jež netlačí prsa k hrudi ale opouzdří je v prostoru košíku a nedovolí jim se hýbat. Pohyblivost prsou je o 83% menší než u běžných sportovních podprsenek.

Záleží i na vzhledu?

Na tuto otázku stejně jako na mnohé jiné týkající se dámského spodního prádla, existuje hned několik odpovědí. Na jedné straně se najdou dámy, které zastávají názor, že v každém spodní prádle by měly vypadat dobře a sexy. Spodní prádlo jako je třeba sportovní podprsenka by rozhodně také nemělo zůstávat v tomto ohledu pozadu. Když si vezmeme tento názor, tak mají v podstatě do jisté míry pravdu, pakliže sportovní podprsenka tvoří svrchní část oděvu sportovkyně. V tomto případě jistě na vzhledu velmi záleží. Nicméně na druhou stranu, jestliže ale sportovní podprsenka slouží jen jako spodní prádlo pod nějakou vrstvou, která je tvořena třeba nějakým tričkem či dresem, pak je estetická funkce přinejmenším diskutabilní záležitostí. Zřejmě záleží hlavně na tom, jestli vystaví daná žena svou sportovní podprsenku na obdiv, či nikoliv. Jestliže se budeme zabývat vzhledem sportovní podprsenky, tak je třeba říct, že tento druh dámského spodního prádla doslova dobyl sportovní svět i co se týče různých značek, střihů a vzorů. Co se týká samotných značek, tak vězte, že sportovní podprsenky se vyrábějí pod těmi nejznámějšími sportovními značkami, mezi které patří třeba adidas či nike. Sportovní značky se doslova perou o oděvy určené k tomuto sportu, a tak není divu, že i sportovní podprsenky nejsou žádnou výjimkou.

Když si vezmeme barevné provedení tohoto druhu spodního prádla, tak zjistíme, že fantazii se meze rozhodně nekladou a podíváme-li se například na některé tenistky, tak jejich modely sportovních podprsenek jsou opravdu luxusní exkluzivní. Tyto podprsenky se stávají jakýmisi vzory a dostávají sportovní oblečení spíše do rodiny módního prádla. Ostatně, když si vezmeme taková módní mola, tak i na nich se již procházejí sportovci, kteří mají na sobě různé druhy prádla, mezi něž patří neodmyslitelně i to spodní, včetně sportovních podprsenek.

Kvalitní sportovní podprsenka

Nejdůležitější je, abyste si vybrala kvalitní sportovní podprsenku, která bude pro vás pohodlná a zároveň i pevná. Pro zpevnění prsou se často používá i zpevňující podprsenka, které je vhodná jak pro sport, tak pro běžné nošení. Doporučuje se i při problémech s povislými prsy. Nejedná se o žádné italské spodní prádlo, ani o velmi kvalitní prádlo Lormar. Sportovní podprsenka je vyrobena z prodyšného a také rychleschnoucího materiálu, čímž je zajištěna vaše ochrana před prochladnutím, protože saje pot. Nejvíce používaný materiál, ze kterého se vyrábí sportovní podprsenka,  je například Coolmax, Lycra anebo Elasthan. Ramínka podprsenky jsou většinou širší, nastavitelná a také gelová ramínka, jejichž výhodou je, že se nezařezávají.

U sportovních podprsenek se nachází úplně jiná úskalí. O hlavní tkví v tom, že kvalitní sportovní podprsenka je schopna tlumit náraz až o 78%, zatímco ty nekvalitní, které si jakoby jen hrají na dobré zboží, tlumí náraz z pouhých 38%. Mnohdy však nedosahují ani tohoto čísla, což je poměrně smutné. Pozor je třeba si dát hlavně při výběru této podprsenky. Pokud si budete zkoušet tento druh sportovního spodního prádla, tak nezapomeňte vyzkoušet, nakolik tuhé tyto podprsenky jsou. Učinit tak lze pouhým natažením samotné podprsenky tak, že zjistíte, do jaké míry je schopna se opravdu roztáhnout.Pakliže je velmi lehce roztažitelná, pravděpodobně se jedná o nekvalitní výrobek.

Jaké jsou přednosti sportovních podprsenek?

Pokud si myslíte, že když si oblečete sportovní podprsenku, tak budete stoprocentně ochráněná před vším, tak jste absolutně na omylu. Jsou ženy, které si myslí, že sportovní podprsenky budou působit jako chrániče. Ostatně, že tomu tak není, se záhy přesvědčí, alespoň u některých kontaktních sportů. Sportovní podprsenka rozhodně nebude ani tím prádlem, které vám bude formovat vaše poprsí do sexy tvarů. Hlavním úkolem sportovní podprsenky jako dámského spodního prádla je funkce tlumení nárazů při sportování. Když si vezmeme samotné nárazy, tak věřte nebo ne, jsou velmi silné a schopné ženská prsa deformovat. Jestliže budeme brát v potaz spoustu sportů, tak u ňader při rozličných pohybech dochází k jakémusi skákání prsou nahoru a dolů, což může v konečném efektu působit velmi nedobře. Ostatně, která žena by chtěla mít svá prsa deformovaná. Sportovní podprsenka je takové spodní prádlo, které dokáže těmto nepříjemnostem zabránit, a to ne ledajak.

Jestliže si myslíte, že ochranná funkce tohoto dámského spodního prádla je jen mýtus, tak vás vyvedeme z omylu, jelikož sportovní podprsenka tlumí náraz až o neuvěřitelných 78%. Když si vezmete toto číslo, tak jde v podstatě o obdivuhodné dámské spodní prádlo. Nic ale není třeba přeceňovat, jelikož takto kvalitní podprsenky musíte také na trhu hledat, protože spousta lidí se snaží prodat vše za vysokou cenu tak, aby vydělali. Je třeba proto volit takové sportovní podprsenky, které jsou opatřeny nějakou značkou anebo jsou alespoň prodávány v solidních obchodech, čímž může být do jisté míry zaručena kvalita tohoto zboží. Určitě se při jejich koupi nikterak neřiďte vnějším vzhledem podprsenky, ani nějakou její krásou, ale hlavně čísly a tím, jak tato podprsenky je schopna ochránit vaše poprsí před zničujícím nárazy.

Sportovní podprsenka je k dostání i na internetu

Sehnat kvalitní sportovní podprsenku od českého výrobce za příznivou cenu je v současné době velký problém. Nejlepší je nakupovat prostřednictvím internetových stránek, kde seženete kvalitní výrobky od světoznámých výrobců. Někdy se cena v obchodech ve vašich městech sportovní podprsenky značky Adidas či Nike vyšplhá až nad 1500 korun, což je neuvěřitelně vysoká cena. Je nezbytné, aby sportovní podprsenka obsahovala funkční vrstvu. Sportovní podprsenka by vám měla poskytovat pohodlí. Sportovní podprsenka se totiž může stát i zachráncem vašeho zdraví, protože vás chrání před různými nárazy.

Jak se vybírá sportovní podprsenka?

Podprsenku vybírejte vždy podle velikosti, a pokud si nejste jistá, zda vám sportovní podprsenka sedne na míru, vyberte si model s nastavitelnými ramínky. Důležité je, aby sportovní podprsenka byla také elastická, aby vám nebyla ani malá a ani moc velká, pak by neměla ten správný účinek.

Pro které sporty je sportovní podprsenka ideálním řešením?

Sportovní podprsenka, stejně jako sportovní kalhotky a ostatní oblečení určené ke sportování, doslova dobyla svět, a tak není divu, že je tak populárními. Co se týká odpovědi na otázku v nadpisu, tak ta je nasnadě a zní: Pro všechny sporty. Její jednoznačnost vypovídá o důležitosti sportovního spodního prádla jako takového. Vždyť sportovní podprsenka jako dámské spodní prádlo na sportování chrání ženskou chloubu před poškozením lépe než cokoli jiného. Obyčejné podprsenky těm sportovním nesahají ani po paty. Kdybychom si měli jmenovat sporty, které jsou doslova ideálními pro použití sportovní podprsenky, tak dojdeme k závěru, že většina z nich se bez tohoto spodního prádla již ani neobejde.

Na prvním místě bychom měli mluvit o sportech, které vyžadují běh. Mezi tyto sporty řadíme většinu těch kolektivních jako je například fotbal či hokej, ale také třeba florbal, házená, volejbal anebo basketbal. Jestliže si vezmeme pohyb samotných ňader při těchto sportech, tak je třeba poznamenat, že prsa jsou v neustálém pohybu jak při běhu, tak při jednotlivých kontaktech s míčem anebo s protihráčkami. Výjimku může tvořit třeba takový curling, při kterém se pravděpodobně prsa nedostávají pod takový tlak jako tomu bylo u níže jmenovaných sportů.

Co se týká sportů individuálních tak na prvním místě v důležitosti použití řadíme určitě královnu všech sportů lehkou atletiku, nicméně je třeba konstatovat, že na paty jí šlape tenis, jelikož právě ten je sportem, ve kterém je poprsí pravděpodobně namáháno nejvíce. Ze sportů, na které by ženy nemusely nosit zrovna sportovní podprsenku, bychom mohli jmenovat třeba takový golf anebo šachy. Právě u těchto jmenovaných sportů nedochází k velké námaze poprsí, a to netrpí nárazy tak, jak je tomu u jiných sportů.

Podobné příspěvky