Jak zabalit batoh na túru

batoh pri ture

Jakmile vás začnou při cestách za dobrodružstvím bolet záda, tak vinu hledejte ve špatně vyváženém batohu, který si sebou nesete jako břímě lehkovážnosti a nezodpovědného uspořádání obsahu.Batoh je nedílnou součástí každého delšího, ale i kratšího výletu. Můžete si tak sebou na cestu přibrat užitečné pomůcky, či věci na převlečení nebo důležitý proviant v podobě občerstvení.

Jakmile nás však čeká několikadenní túra a vás po pár hodinách obtěžují bolesti stupňující se každým krokem, tak je něco v nepořádku. Raději zastavte a batoh na malou chvíli položte na zem. Nastává ten pravý okamžik k jeho kontrole. Můžete mít jakkoliv drahý a profesionální batoh, ale při jeho nesprávném zabalení si nadělíte veliké nepříjemnosti.

Batoh je základ

Batoh dětský, ale i batoh pro nás rodiče podléhá přesně stanoveným pravidlům, jen tak se z jejich nošení stane radost a slast při každém dalším kroku. U dětí zvláště dbáme zvýšené opatrnosti, jelikož jejich páteř je ve vývoji a musíme být při sestavení obsahu dbát zvýšené opatrnosti. Nebojte se, nejde o nikterak složitou záležitost. Postačí se držet několika osvědčených zásad a vyvarovat se případným komplikacím. Těžké věci si dávejte ihned za záda, většinou jde o střední část batohu. Jen tak nás nebudou zbytečně vyvádět z rovnováhy. Ať už jde o batoh dětský nebo ten standardní, vždy se soustřeďte na nejtěžší břemena, která kvalitně uložte na předepsané místo. Mezi těžké věci řadíme stan, bombu na vaření, potraviny, ale i hygienické prostředky. Naopak spacákem, oblečením a dalšími drobnostmi vyplníme zbytek prostoru. Určitě využívejte kompresního vaku a sportovní batoh na cesty si tak příjemně zaplňte až po samotný okraj.

Potřebné věci na dosah

Držte se pravidla a skládejte věci do batohu tak, abyste ty nejdůležitější věci měli neustále na dosah. Jen tak se vyhnete zbytečnému přebalování celého obsahu. Mezi takové věci řadíme například větrovky, která se může kdykoliv hodit. Taktéž mapa, krém, svačinka nebo čelovka by se měly nacházet na dostupném místě batohu. Dbejte na dokonalé upevnění a stabilitu. Při pohybu nesmíte pociťovat pohyb břemen. Vše musí být důkladně zajištěno. Mezi specifické produkty patří například batoh Dakine, který je obdařen speciálními úchyty na snowboard.

Podobné příspěvky