5 důvodů, proč používat proteinový prášek

proteinovy prasek

V dnešní době je na trhu nepřeberné množství všemožných suplementů s nejrůznějšími účinky. Nicméně základem je kvalitní proteinový prášek.

Orientace v nepřeberném množství fitness suplementů může být velice těžká. Existují tisíce výrobků, které tvrdí, že Vám pomohou zhubnout, přibrat, vyrýsovat a mnoho dalšího. Většina těchto přípravků Vám pomůže, ale opravdovým základem fitness výživy je vysoce kvalitní proteinový prášek.

I když nejste často v tělocvičně, proteinový prášek pro Vás bude přínosem. Ačkoliv si podle názvu nepředstavíte něco chutného, mohu Vás ujistit, že firmy zabývající se výrobou těchto produktů nabízejí proteinové prášky, které chutnají stejně dobře jako vanilkové koktejly z místní cukrárny. Určitě tak nebudete mít problém do sebe protein dostat.

Nyní, když jsme vyvrátili mýtus o špatné chuti proteinových prášků, důkladně zvažte následujících 5 důvodů, proč zařadit tyto doplňky stravy do Vašeho jídelníčku.

1. Proteinový prášek zabraňuje ztrátě svalové hmoty

Každý den, ať už cvičíte nebo ne, musíte Vašemu tělu dodat určitý počet gramů bílkovin.

Tyto bílkoviny Vašemu tělo dodají různé aminokyseliny se specifickými účely, bez aminokyselin je nemožné udržet tělo ve zdravém stavu. Nejdůležitějším procesem je oprava a budování nové svalové hmoty.

Pokud tělu nedodáte dostatek bílkovin, proces opravy a budování svalové hmoty nenastane!

Bílkoviny také pomáhají udržovat rovnovážnou hladinu dusíku v těle (popřípadě mírně zvýšenou, nabíráte-li svalovou hmotu). Tento proces zajistí, že nebudete ztrácet svalovou hmotu.

Měníte-li jídelníček za účelem ztráty tělního tuku, tělo zvyšuje potřebu bílkovin, protože omezíte potraviny s vysokým obsahem sacharidů (chleba, těstoviny, rýže). Zvlášť pokud nejíte dostatečné množství masa, mléčných výrobků či ryb, díky proteinovému prášku zaznamenáte výrazný rozdíl.

TIP

Zajímá vás konkrétní zkušenost se 100% whey proteinem. Podívejte se na recenzi 100% whey proteinu.

2. Proteinový prášek pomáhá s urychlováním regenerace po tréninku

Četné studie prokázaly, že při přijetí bílkovin před a po tréninku je následně urychlena syntéza bílkovin. Pomocí konzumace rychle se vstřebávajících proteinových prášků před a po tréninku tedy zlepšíme naše výsledky. Proteinové koktejl užitý před tréninkem připraví naše svaly na to, co přijde, zatímco koktejl po tréninku doplní zásoby aminokyselin a urychlí proces regenerace.

TIP

Tělo zásobované proteinem rychleji opravuje a buduje svaly – to přece chceme ne?

3. Proteinový prášek udržuje silné kosti

Mnozí z nás trpí nedostatkem vápníku. I když nemusíte nutně jíst mléčné výrobky, abyste byli zdraví (někteří lidí mají problém s jejich trávením), je nutností, abyste tělu dodali potřebné množství vápníku. Jedině tak si udržíte zdravé kosti a budete mít dostatek energie.

Vápník také hraje důležitou roli ve svalových kontrakcích. Máte-li trvale nízkou hladinu vápníku, je velká šance, že nedosáhnete výsledků, jakých byste dosáhnout chtěli.

Naštěstí, hodně proteinových prášků obsahuje v jedné odměrce až 20% denní doporučené dávky vápníku. Dáte-li si proteinový koktejl před a po tréninku, tak tělu doplníte skoro ½ denních požadavků vápníku.

4. Proteinový prášek pomůže vegetariánům

Jste-li vegetarián, pak je pro Vás každodenní výzvou dodat tělu potřebný objem bílkovin. Není snadné toho dosáhnout pouhou konzumací obilí, ovoce, zeleniny a ořechů. Řešením je proteinový prášek. K dostání je mnoho vegetariánských variant (sójový proteinový prášek, proteinový prášek z vaječných bílků, veganský proteinový prášek a dokonce i rýžový proteinový prášek).

Tyto produkty Vám výrazně ulehčí při plnění bílkovinných požadavků Vašeho těla. Jste-li vegetarián a nesledujete Váš denní příjem bílkovin, může se to projevit na Vašich výsledcích, které nebudou dle Vašich představ.

Investujte do proteinového prášku – budete se cítit pohodlněji a zlepší se také výsledky!

TIP

Víte, že proteinových suplementů existuje celá řada. Jaké jsou druhy proteinových suplementů?

5. Proteinový prášek Vám pomůže vyřešit stravování při nedostatku času

Plánování a příprava stravy si vyžaduje dost času, ale výsledky stojí za to. Pro ty, kteří dostatkem času plánovat a připravovat si jednotlivá jídla nedisponují je tu proteinový prášek. Nesklouzněte ke stravě z fast foodů a dalším zdraví neprospěšným potravinám! Zabere dost času připravit zdravé jídlo, které Vám bude chutnat – třeba o víkendu máte času dost, ale jindy můžete trpět nedostatkem času a bude se Vám hodit rychlá svačinka – proteinový prášek. Zabere 2 minuty, například rozmixovat odměrku proteinového prášku s čerstvým banánem, šálkem odstředěného mléka a lžící arašídového másla. Tento rychlý pokrm Vašemu tělu dodá vyvážené množství sacharidů, bílkovin a zdravých tuků.

Potřebujete-li občerstvení a nejste doma, dočasně Vás spasí odměrka proteinového prášku, půl šálku ovesných vloček a 1-2 sklenice vody. Je snadné být nadšený ze všech suplementů, které se na trhu každodenně objevují, ale předtím, než začnete do těchto přípravků investovat mnoho peněz, ujistěte se, že máte to základní – kvalitní proteinový prášek. Jedná se totiž o nezbytný faktor pro úspěšnou dietu a cvičební plán

Podobné příspěvky