Nečekaná návštěva umí překvapit. Jak ji pohostit a vytvořit zázemí?

Pohosteni Navstevy

Zazvoní zvonek a přede dveřmi se objeví parta kamarádů, rodina, zkrátka blízcí, kteří vás přišli navštívit. V ruce mají lahvinku, přinesli něco dobrého na zub. Můžete mít srdce je nepřijmout? Překážkou mohou být obavy, že nebudete dobrý hostitel, ale jak se říká, štěstí přeje připraveným.

Kde návštěva může přespat?

Jestli vidíte, že se návštěva zdrží, budete přemýšlet, kam ji uložíte. Abyste se všichni pohodlně vyspali, pořiďte si nafukovací matraci. Je skladná, pohodlná, ergonomická. Navíc ji využijete například i v době, kdy budete nově nastěhovaní v bytu a nebudete mít ještě novou postel. Někteří lidé si dokonce tento kousek nábytku oblíbili natolik, že jím nahradili klasickou postel. Nafukovací matraci si můžete vzít i do stanu, nemusíte se vzdávat vašeho komfortu. Má zkrátka flexibilní využití a určitě se neztratí. Když už jsme u nábytku, může se stát, že například nebudete mít dostatek sezení. Nevadí. Dejte hostům polštářky, mějte nafukovací míč po ruce. Existují i nafukovací křesílka, pohovky, můžete využít taburet. Klidně vezměte křesílko ze zahrádky.

Pohoštění za pár minut

Je škoda připravit se o zábavný večer s přáteli. Na jednu stranu nečekaná návštěva nemůže čekat velkolepou hostinu, ale přece jen se člověk cítí vždy provinile, pokud neposkytne doma zázemí. To se vás ale týkat nemusí, když se budete držet našich tipů. Předně nepropadejte panice a získejte čas. Až návštěva vejde do obývacího pokoje, zabavte je a získejte čas na rozmyšlenou, čím přátele pohostíte.

Rychle Pohosteni

Pokud něco přinesli, pro začátek jim to naservírujte. Většinou lidé nosí víno a nějaké chipsy nebo snacky. Jestli máte doma partnera, můžete jej poslat do večerky pro nějaké salámy, sýry, olivy, krekry a můžete přichystat jednohubky. Nakrájíte jablíčka, zeleninu. Znáte to, na návštěvě se můžete utlouct po takovém zobání, doma vám to ale tak nezachutná. Máte doma nějaké trvanlivé potraviny? Možná z nich něco ukuchtíte. Vezmete těstoviny, rýži, otevřete konzervu s tuňákem, přidáte zeleninu, uděláte zálivku a máte skvělý těstovinový salát. V tomto případě se kreativitě meze nekladou.

Jak návštěvu zabavit?

Přátelé si chtějí popovídat, proto přišli. Takže v mezičase, kdy budete chystat pohoštění, si vystačí sami, ale konverzovat můžete i z kuchyně. Případně se váš partner postará o zábavu. Ukáže návštěvě například nový Playstation, předvede, jak jste zrekonstruovali koupelnu a na mobilu či tabletu se najde zábavy dost, ať už v podobě fotografií či videí z dovolené nebo nově stažených aplikací.

Zabava Pro Navstevu

Můžete pustit hudbu, nechat kamarády relaxovat nebo je třeba hudba natolik chytne, že se z takové návštěvy stane pořádný mejdan. V teplých dnech se lze přesunout na terasu či zahrádku, kde si můžete něco dobrého ugrilovat nebo jen tak posedět u dobré sklenky vína. Možností je spousta, a když se sejde dobrá parta, vybere si tu nejlepší zábavu v podstatě sama. Pokud si i tak nebudete úplně jisti domácí zábavou, není nic lepšího než navrhnout přesun někam ven za jinou zábavou. Například můžete zajít na společný bowling, do kina nebo někam do baru, kde se s přáteli vyblázníte.

Návštěva přišla i s dětmi?

Když se přede dveřmi objeví celá rodinka i s malými dětmi, je o zábavu ještě více postaráno. Děti si dokáží hrát téměř s čímkoli. Můžete vytáhnout staré dětské knížky, které vám vaše babička četla, když jste byli ještě děti nebo vyzkoušet nejlepší sporty pro děti. Nebo pokud máte také děti, o to víc je to jednoduší. Děti se zabaví navzájem a vy máte prostor pro své přátele.

Podobné příspěvky