Jak si vybrat kolečkové brusle

Rozhodli jste se, že si koupíte kolečkové brusle? Jde o ideální způsob, jak se zabavit a zároveň udělat něco pro své zdraví. Pobyt na čerstvém vzduchu je velmi důležitý. Pokud patříte mezi amatéry, určitě tápete jako ostatní, jaké pánské nebo dámské kolečkové brusle si vybrat. Na tuzemském trhu se objevuje celá řada bruslí a o to se stává výběr pro laika složitější.

Dámské kolečkové brusle nejvyšší kvality

Určitě se vyvarujte začátečnické chyby a nekupujte si kolečkové brusle té nejvyšší kvality. Ještě ani nevíte, jestli vás daný sport opravdu chytne a byla by škoda, kdyby se vám po té váleli ve skříni. Nejdříve si tuto sportovní oblast otestujte a zjistěte si, zdali je to něco pro vás. Nezáleží na tom, jestli kupujete dětské kolečkové brusle, nebo ty pro dospěle, vždy vám musí perfektně sednout na nohu. Doporučovaná délka je o půl centimetru delší, než je vaše chodidlo. Noha při jízdě trochu nateče a zvětší se. Kolečkové brusle by vás neměli tlačit, ale zároveň v nich nesmíte plavat.

Konstrukce kolečkových bruslí

Dámská, ale i pánské kolečkové brusle musí být zhotoveny z pevné konstrukce. V žádném případě si nekupujte kolečkové brusle, které vykazují známky chatrnosti. Taktéž je dobré si povšimnout skutečnosti, jak daleko můžete ještě utahovat po té, co jste si boty utáhli dle své nohy. Jde o to, že kolečkové brusle časem povolí a vy je budete potřebovat dotáhnout o něco více, takže s tím počítejte.

Kolečkové brusle a kolečka

Jde o nejdůležitější součást celého výrobku. Kolečko by se mělo točit bez jakéhokoliv přídavného zvuku. Obecné pravidlo říká, že čím větší kolečka kolečkové brusle mají, tím jedou rychleji, ovšem zhoršuje se jim možnost manévrování. Stejně tak funguje i tvrdost. Větší tvrdost koleček předesílá svižnější jízdu, ale pocítíte každou nerovnost.

Podobné příspěvky