10 způsobů, jak se zbavit myší v domě

Mysi V Dome

Seznam nejúčinnějších způsobů

 1. Odstraňte odpadky a zbytky jídla
 2. Odstraňte materiál na hnízdění
 3. Utěsněte vstupní cesty
 4. Objednejte si deratizační firmu
 5. Rozmístěte po domě mechanické pasti
 6. Použijte přírodní odpuzovače myší
 7. Pořiďte si kočku nebo psa
 8. Použijte chemické odpuzovače
 9. Použijte ultrasonické odpuzovače
 10. Použijte elektrické pasti

1. Odstraňte odpadky a zbytky jídla

Odpadky a zbytky jídla jsou pro myši hlavním lákadlem, proto je důležité je odstranit z domu. Nezapomeňte pravidelně vynášet odpadky a uklízet po jídlech. Pokud máte doma domácí zvířata, také se ujistěte, že jejich jídlo není volně přístupné pro myši.

Odpadky a zbytky jídla jsou pro myši přitažlivé zdroje potravy. Pokud se vám objeví myši v domě, prvním krokem by mělo být odstranění těchto lákadel. Důkladně uklízejte kuchyň a jídelnu, nechte si jídlo v uzavřených nádobách a pravidelně vyhazujte odpadky. Pokud máte domácí mazlíčky, nechte jim jídlo jen na určeném místě a nechte žádné zbytky na podlaze. Tímto způsobem můžete omezit množení myší a snížit šanci na jejich vstup do domu.

2. Odstraňte materiál na hnízdění

Myši si rády staví hnízda z papíru, kartonu, hadříků a dalších materiálů. Pokud se chcete zbavit myší, musíte jim odebrat materiál na hnízdění. Vyčistěte proto veškeré zdroje materiálu, jako jsou například staré noviny, krabice, hadry nebo jiné podobné věci, které by mohly sloužit jako stavební materiál. Pokud myši nemají k dispozici materiál na stavbu hnízd, méně pravděpodobně se u vás budou usazovat.

3. Utěsněte vstupní cesty

Dalším způsobem, jak se zbavit myší v domě, je utěsnění vstupních cest. Zkontrolujte, zda jsou všechna okna, dveře a otvory v obvodových stěnách těsně uzavřeny. Pokud najdete nějaké praskliny nebo mezery, okamžitě je opravte. Mějte na paměti, že myši mohou projít otvorem, který je pouze o několik milimetrů větší, než je jejich tělo, takže je důležité být pečlivý. Pokud se vám nepodaří vstupní cesty utěsnit sami, obraťte se na odborníka, který vám pomůže s jejich opravou.

4. Objednejte si deratizační firmu

Zasah Derazizera
Zásah deratizéra je přesný

Pokud se vám nepodaří odstranit myši z domu sami, můžete zvážit objednání deratizační firmy. Tito profesionálové mají k dispozici účinné postupy a chemikálie k eliminaci a hubení potkanů a myší a prevenci jejich dalšího výskytu v domě. Je důležité vybrat si společnost s dlouholetou praxí, aby byla zajištěna bezpečnost vašich domácích mazlíčků a dětí.

Svěření problému s myšmi odborníkům z deratizační firmy může být v mnoha ohledech výhodnější než samostatné řešení problému. Deratizační firma disponuje nejen potřebnými zkušenostmi a know-how, ale také specializovaným vybavením a prostředky, které jsou pro úspěšné odstranění myší nezbytné.

Odborníci mohou také poskytnout dlouhodobou ochranu, aby se problém s myšmi nevracely. Navíc, využitím služeb deratizační firmy můžete minimalizovat riziko zdravotních a environmentálních škod, které by mohly nastat při používání nevhodných nebo neúčinných metod.

5. Rozmístěte po domě mechanické pasti

Pokud máte v domě myši a nechcete nebo nemůžete si najmout profesionální firmu, můžete zkusit rozmístit po domě mechanické pasti. Tyto pasti jsou velmi účinné a bezpečné pro vaše domácí mazlíčky i děti, protože neobsahují žádné jedovaté látky. Rozmístěte je na místech, kde myši nejčastěji vidíte, například u potravin nebo za skříněmi. Nezapomeňte pasti pravidelně kontrolovat a zbavené myši likvidovat.

6. Použijte přírodní odpuzovače myší

Přírodní odpuzovače myší mohou být účinnou alternativou k chemickým metodám hubení myší. Mezi nejčastější přírodní odpuzovače patří vůně máty, eukalyptu, cedrového dřeva a koření jako je pepř nebo kajenský pepř. Tyto přírodní vůně mohou myši odradit a přimět je, aby se přesunuly na jiné místo. Je třeba si ale uvědomit, že tyto metody mohou být méně účinné v případě velkého množství myší a není vyloučeno, že některé zvířata mohou být na ně zvyklá a nebudou na ně reagovat.

7. Pořiďte si kočku

Pořízení kočky může být účinným způsobem, jak se zbavit myší v domě. Kočky jsou přirozenými predátory myší a dokáží je rychle a účinně lovit. Nicméně, pokud si pořizujete kočku pouze kvůli problému s myšmi, měli byste být připraveni na to, že kočka bude potřebovat péči, pozornost a péči o zdraví, která není závislá pouze na potřebě lovit myši. Pokud se rozhodnete pro tuto možnost, měli byste se také ujistit, že kočka má přístup k místům, kde se myši mohou skrývat.

8. Použijte chemické odpuzovače

Určité chemické látky mohou být použity jako účinné odpuzovače myší. Tyto látky jsou často k dispozici v podobě sprejů nebo granulí. Při použití chemických odpuzovačů je důležité pečlivě dodržovat návody výrobce a zajistit, aby byly použity v souladu s bezpečnostními pokyny. Některé chemické látky mohou být nebezpečné pro domácí mazlíčky nebo malé děti, a proto je důležité zajistit, aby byly skladovány mimo dosah.

9. Použijte ultrasonické odpuzovače

Ultrazvukové odpuzovače myší jsou další možností, jak se zbavit myší v domě. Tyto přístroje vysílají vysokofrekvenční zvuk, který je pro lidi téměř neslyšný, ale myši ho velmi ruší a odpuzuje je to od dané oblasti. Ultrazvukové odpuzovače jsou pohodlné a bezpečné, ale některé druhy myší se mohou na vysoké frekvenci adaptovat a být na ni imunní. Je tedy důležité zvolit kvalitní a účinný ultrazvukový odpuzovač.

10. Použijte elektrické pasti

Elektrické pasti jsou další možností, jak se zbavit myší v domě. Tyto pasti fungují tak, že elektrický proud projde tělem myši, když se dotkne pasti. To způsobí rychlou smrt myši a past pak lze snadno vyprázdnit. Při použití elektrických pastí je důležité zajistit, aby byly umístěny tam, kde se myši často pohybují, a aby byly v bezpečné vzdálenosti od dětí a domácích mazlíčků.

Jaké jsou nevýhody všech způsobů oproti svěření deratizace profesionálům

I když existuje mnoho způsobů, jak se zbavit myší v domě, každá metoda má své nevýhody. Například odstraňování odpadků a zbytků jídla může být efektivní, ale musí se to dělat pravidelně a někdy není dostatečné. Odstraňování materiálu na hnízdění může být také obtížné, zejména pokud nevíte, kde se hnízdo nachází.

Utěsnění vstupních cest může být drahé a náročné na práci, zejména pokud máte starší dům s mnoha prasklinami a otvory. Rozmístění mechanických pastí může být účinné, ale je důležité mít na paměti, že to může být velmi nehumánní způsob, jak myši zabíjet.

Použití přírodních nebo chemických odpuzovačů může být účinné, ale mohou mít negativní dopad na domácí zvířata nebo dokonce lidi. Některé kočky nemusí být účinné v lovu myší, a mohou být vůči nim nezajímavé.

Elektrické pasti a ultrazvukové odpuzovače mohou být účinné, ale jsou poměrně drahé a ne vždy zaručují úplné odstranění myší.

Vzhledem k tomu, že každá metoda má své vlastní nevýhody, může být nejlepším řešením svěření deratizace profesionálům, kteří mají potřebné znalosti a vybavení k řešení problému. Profesionální hubitelé škůdců jsou téměř v každém městě, takže není problém najít deratizační firmu Litoměřicích nebo v jiném městě.

Co dělat, aby se myši nevrátily?

Aby se myši nevrátily, je důležité dodržovat následující tipy:

 1. Uklízejte pravidelně a odstraňujte odpadky a zbytky jídla.
 2. Udržujte v domě čistotu a uklízejte za sebou, aby nebylo pro myši příjemné prostředí.
 3. Zajištěte úklid materiálu na hnízdění, aby myši neměly možnost si tam udělat nové hnízdo.
 4. Zabezpečte vstupní cesty a průchody, kterými by se myši mohly dostat do domu.
 5. Využijte profi deratizaci, aby byly myši účinně a dlouhodobě vyhubeny.

S dodržováním těchto tipů by měla být pravděpodobnost návratu myší do domu snížena na minimum.

Podobné příspěvky